Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Facebook
pl | en
YouTube WSFPoczta WSF
E-Dziekanat
Strona główna > Wydarzy się > Konkursy językowe zDolny Ślązak Gimnazjalista i zDolny Ślązaczek
Konkursy językowe zDolny Ślązak Gimnazjalista i zDolny Ślązaczek

Konkursy językowe zDolny Ślązak Gimnazjalista i zDolny Ślązaczek

01.09.2017

Wakacje to wspaniały czas podróży, a przy tym zgłębiania wiedzy o innych kulturach i doskonalenia znajomości języków obcych w pięknych okolicznościach przyrody. A zyskane umiejętności warto sprawdzić, na przykład w atrakcyjnej formie konkursowej. Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów z Dolnego Śląska do udziału w XVIII Dolnośląskim Konkursie dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych zDolny Ślązak Gimnazjalista oraz XV Dolnośląskim Konkursie dla Uczniów Szkół Podstawowych zDolny Ślązaczek, zaplanowanych na rok szkolny 2017/18.

zDolny Ślązak Gimnazjalista i zDolny Ślązaczek to popularne w regionie konkursy z wieloletnią tradycją, skierowane do wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu województwa dolnośląskiego. W ich realizacji uczestniczy wiele instytucji oświatowych Dolnego Śląska, w tym powiatowe ośrodki doradztwa i doskonalenia nauczycieli, dyrektorzy i nauczyciele dolnośląskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Partnerami konkursów są: Dolnośląski Kurator Oświaty, Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu oraz Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, konkursy języków obcych, oddzielne z języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego dla gimnazjalistów oraz języka angielskiego i niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych, są w całości realizowane przez Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu. Konkursy języków obcych przeprowadzane są przy wykorzystaniu akademickiego potencjału WSF: wybitnych filologów oraz nowoczesnej bazy dydaktycznej. Dzięki zastosowaniu naszej platformy e-learningowej konkursy zyskały innowacyjny charakter, a ich organizacja jest bardzo sprawna i efektywna.

Wykorzystanie uczelnianej platformy zapewnia każdemu zgłoszonemu uczestnikowi zdalny internetowy dostęp do konkursowych testów. Dzięki tej innowacyjnej formule zadania można rozwiązywać na każdym komputerze z dostępem do Internetu, w pracowni komputerowej szkoły. Sprawdziło się to doskonale - uczestnicy I i II etapu konkursu językowego rozwiązują zadania konkursowe on-line, a po zakończonym teście otrzymują natychmiastową informację o uzyskanym wyniku. Ten sposób przeprowadzania konkursów pozwala na usprawnienie realizacji zmagań uczestników, wyraźnie uatrakcyjnia przebieg konkursów oraz daje wielu uczniom możliwość skorzystania po raz pierwszy z zaawansowanych technologicznie narzędzi edukacyjnych.

Szczegóły dotyczące rejestracji, zasad, miejsca przeprowadzania konkursów z języków obcych na wszystkich etapach oraz kwalifikacji do kolejnych są publikowane na stronach internetowych konkursów języków obcych:

  • dla gimnazjów: www.zdolnyslazak.wsf.edu.pl
  • dla szkół podstawowych: www.zdolnyslazaczek.wsf.edu.pl

Kontakt telefoniczny i e-mailowy w sprawie konkursów językowych:

  • Anna Zasłona, 71-395-84-73, zdolnyslazak@wsf.edu.pl
  • Magdalena Nowak, 71-395-84-75, zdolnyslazaczek@wsf.edu.pl

Wszystkich uczniów i nauczycieli zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!