Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Facebook
pl | en
YouTube WSFPoczta WSF
E-Dziekanat
Strona główna > O uczelni > Koła naukowe
Koła naukowe

Koła naukowe

Koła naukowe to propozycja dla studentów, którzy swoją pasję naukową chcą realizować nie tylko podczas regularnych zajęć dydaktycznych, ale także poza nimi. Studenci mogą wybrać pomiędzy:
 

Warsztaty tłumaczeń literackich

Germanistom proponujemy Warsztaty tłumaczeń literackich, które mają na celu podnoszenie umiejętności przekładu poprzez omawianie tłumaczeń wybranych tekstów.
Zapraszamy studentów specjalizacji tłumaczeniowej ze wszystkich lat filologii germańskiej. Masz niepowtarzalną szansę na zapoznanie się z roboczym warsztatem tłumacza, sprawdzić swoje predyspozycje, a także powymieniać doświadczenia z innymi studentami. Z dumą informujemy, że zostały wydane drukiem tłumaczenia bajek Aloisa Vogla opracowane przez naszych studentów. Czytaj więcej.
Terminy i czas spotkań znajdują się w e-dziekanacie.

Koło Naukowe Hispanistów

W Kole Naukowym Hispanistów działają studenci, którym bliska jest kultura Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej. Dużo się tam dzieje, były już otrzęsiny dla „pierwszaków”, fiesta w stylu hiszpańskim, sztuka teatralna po hiszpańsku, projekcje filmów w oryginale. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kulturze krajów hiszpańskojęzycznych i spędzić czas „a la española”, serdecznie zapraszamy na spotkania hispanistów. Znajdziesz też ich prężnie działającą stronę na Facebooku. Polub ich! 

Oprócz Koła działa także Wszechnica Iberystyczna, która organizuje konferencje naukowe i spotkania z ciekawymi ludźmi, chętnymi by dzielić się swoim zamiłowaniem do Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej.

Koło Naukowe Przekładamy Dramat

czyli Drama in Translation to nowa propozycja dla wszystkich anglistów, którzy chcą spróbować swoich sił w zmaganiach ze słowem. Celem ich zmagań jest dramat brytyjski, a więc dyscyplina dla cierpliwych. Na spotkaniach Koła możesz podyskutować o interpretacjach, teorii i praktyce przekładu i spróbować swoich sił w tłumaczeniu wybranych współczesnych sztuk brytyjskich.