Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Facebook
pl | en
YouTube WSFPoczta WSF
E-Dziekanat
Strona główna > O uczelni > Wyróżnieni przez PKA!
Wyróżnieni przez PKA!

Wyróżnieni przez PKA!

Z dumą informujemy, że w roku 2011 nasza uczelnia po raz kolejny została bardzo wysoko oceniona przez Polską Komisję Akredytacyjną, jedyną instytucję oceniającą jakość kształcenia w polskich uczelniach. PKA wnikliwie sprawdza każdy aspekt działalności uczelni, a po wizytacji sporządzany jest szczegółowy raport. Kierując się sprawozdaniem ekspertów oceniających jakość kształcenia w WSF oraz porównaniem kształcenia na kierunku filologia w większości polskich uczelni, PKA przyznała WSF najwyższą notę – ocenę wyróżniającą!

Zapoznaj się z uchwałą Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Oto za co, między innymi, wyróżniła nas Polska Komisja Akredytacyjna:

  • "Programy nauczania wybiegają poza obowiązujące standardy i są modyfikowane w zależności od pojawiających się nowych rozwiązań dydaktycznych i uwzględniają rezultaty najnowszych badań filologicznych. W metodach kształcenia wykorzystywane są najnowsze technologie informacyjne, które aktywizują i stymulują studentów do samodzielnego działania." Oznacza to, że dokładamy wszelkich starań, żebyś Ty, jako nasz student, miał zapewnione najlepsze studia językowe, abyś zdobył praktyczne umiejętności i aby czas studiów w WSF był okresem Twojego intensywnego rozwoju. Żebyś studiował nowocześnie u najlepszych!
  • "Studenci mają możliwość dokonywania bardzo zróżnicowanego doboru treści zawodowych – student może wybrać kształcenie w jednej, dwóch a nawet trzech specjalnościach." To właśnie Ty, wybierając spośród wielu możliwości, sam decydujesz jak wygląda Twój plan zajęć. To ty konstruujesz swój własny program nauczania, wychodząc naprzeciw własnym pasjom, ambicjom i planom zawodowym.
  • Uczelnia posiada w swym gronie "wybitną kadrę naukową o renomie krajowej i międzynarodowej, posługującą się najnowocześniejszymi, stale udoskonalanymi metodami dydaktycznymi." To prawda, bo zatrudniamy wyłącznie najlepszych specjalistów. Dzięki temu otrzymujesz u nas wyróżniające wykształcenie filologiczne. Nasi studenci uzyskują najwyższe oceny od wykładowców uczelni zagranicznych.
  • Wybitna kadra zapewnia "doskonałą opiekę i indywidualny nadzór nad powstającymi w ramach seminariów pracami magisterskimi – pisane rozprawy nie tylko należą do wyróżniających się w skali krajowej, ale śmiało mogą konkurować z pracami powstającymi na uczelniach zagranicznych." Jeśli Twoim marzeniem jest kariera naukowa – otoczymy Cię najlepszą opieką i wsparciem. Dynamicznie działający naukowcy profesjonalnie przygotują Cię do prowadzenia własnych badań i otworzą przed Tobą świat nauki.
  • "W WSF stworzono studentom warunki do rozwoju ich zainteresowań naukowych i zawodowych. W uczelni działają koła naukowe, studenci uczestniczą w pracach Samorządu Studenckiego, zainicjowali i prowadzą z sukcesem grupę wsparcia dla przyjeżdżających do WSF studentów zagranicznych." Masz dużo energii, głowę pełną pomysłów i duszę aktywisty? U nas na pewno rozwiniesz skrzydła i... talent!
  • "Współpraca międzynarodowa, intensywna i wielokierunkowa, jest jedną z dźwigni rozwoju uczelni. Internacjonalizacja w WSF osiągnęła bardzo wysoki stopień." Wyróżnia nas ścisła współpraca z uczelniami partnerskimi i ich liczba. Studenci często biorą udział w międzynarodowych formach edukacji. Dla Ciebie oznacza to częsty kontakt z żywym językiem i możliwości wyjazdów zagranicznych (np. na Erasmusa).
  • "Baza dydaktyczna jest na bardzo wysokim poziomie i gwarantuje dobrą organizację procesu dydaktycznego." U nas studiuje się naprawdę wygodnie, bo dbamy i o nowości w bibliotece, i dobrze ułożone plany, i estetyczne sale wykładowe. Wyróżnia nas także funkcjonalny e-dziekanat i rozbudowany e-learning.
  • "Organizacja administracyjna uderza wyjątkową efektywnością, a funkcjonowanie administracji jest fenomenalne." Przyjazna, kompetentna i szybka obsługa – brzmi dobrze, prawda? Przekonaj się sam, jak przyjemnie się u nas studiuje!
  • "Ankiety wypełniane przez studentów mają wpływ na zmiany zachodzące na uczelni." To oczywiste: w WSF chcemy, żeby nasi studenci dzielili się z nami swoim zdaniem. Ale dla naszych studentów bardziej istotne jest to, że ich głos jest dla nas ważny. W ten sposób – jako student – kształtujesz swoją uczelnię!

Jeśli dodamy do tego stwierdzenie, że uczelnia "jest bardzo widoczna na polskiej mapie akademickiej i cieszy się bardzo dobrą opinią", to nie masz już żadnych wątpliwości, że będziesz studiować u najlepszych! Bo u nas "poziom kształcenia i zadowolenia studentów ze studiów jest najwyższy"!

Wyróżnij się – studiuj u najlepszych!