Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Facebook
pl | en
YouTube WSFPoczta WSF
E-Dziekanat
Strona główna > O uczelni > Studenci we Wrocławiu
Studenci we Wrocławiu

Studenci we Wrocławiu

Wrocław to prężny ośrodek akademicki - co roku studiuje tu ok. 140 tys. młodych ludzi. Tak duża liczba studentów sprawia, że w mieście wciąż powstają nowe udogodnienia i atrakcje dla ludzi młodych, aktywnych i przedsiębiorczych. 

Znajdziesz tu kluby, gdzie grają każdy rodzaj muzyki, teatry, multikina, świetne galerie handlowe, operę, filharmonię, muzea, knajpki... Nie będziesz się tu nudzić! Każdy tydzień obfituje w różnorakie wydarzenia - sportowe, kulturalne, happeningowe. Przekonaj się, ile można w naszym mieście robić!

Wrocławianie oferują setki stancji dla studentów. WSF, jako uczelnia dbająca o swoich studentów, w okresie rekrutacji prowadzi bank sprawdzonych stancji.

Mamy dobry system komunikacji miejskiej, ale jeśli nie lubisz tramwajów i autobusów, to przesiądź się na rower. We Wrocławiu jest ok. 160 km tras rowerowych! Do naszej uczelni z łatwością dotrzesz z każdego miejsca w mieście. Siedziba WSF położona jest zaledwie kilkaset metrów od Starego Miasta, w spokojnym miejscu z dogodnym dojazdem. Jeśli nie masz własnego roweru, to też nie problem, bo działa u nas system WRM, czyli Wrocławskich Rowerów Miejskich, który - chociaż dopiero zaczął swoją działalność - już zdobył ogromną popularność, a liczba wypożyczeń jest jedną z najwyższych w Europie! Wieść niesie, że za tym sukcesem stoją właśnie wrocławscy studenci!

Student często bywa głodny, a że we Wrocławiu są dziesiątki barów z tanim i smacznym jedzeniem, wiele restauracji na każdą kieszeń i mnóstwo punktów z jedzeniem na wynos - każdy znajdzie coś dla siebie.

Wrocław jest miastem o jednym z najniższych wskaźników bezrobocia w Polsce, więc jako student bez problemu znajdziesz pracę - samodzielnie lub z pomocą licznych firm i agencji pracy tymczasowej. A jako student filologii, czyli osoba znająca języki obce, masz na to jeszcze większe szanse!

A poza tym, Wrocław to jedyne miasto, gdzie dorośli wierzą w krasnoludki. Mało tego, skrzaty do tego stopnia zawładnęły sercami mieszkańców, że w ubiegłym roku odbył się I Wrocławski Festiwal Krasnoludków! A druga edycja już się zbliża drobnymi krokami :).
Dołącz do innych młodych duchem wrocławian jako nowy student WSF.

Uczelnia i jej misja