Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Facebook
pl | en
YouTube WSFPoczta WSF
E-Dziekanat
Strona główna > O uczelni > Konkursy językowe
Konkursy językowe

Konkursy językowe

zDolny Ślązak Gimnazjalista

Czym są Konkursy Językowe zDolny Ślązak Gimnazjalista i kto je organizuje?

zDolny Ślązak Gimnazjalista to popularny w naszym regionie konkurs z wieloletnią tradycją, skierowany do wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych z terenu województwa dolnośląskiego. Konkurs obejmuje część humanistyczną, matematyczno-fizyczną i przyrodniczą. Wyższa Szkoła Filologiczna odpowiada za organizację Konkursów Języków Obcych. Naszymi partnerami są: Dolnośląski Kurator Oświaty, Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz DODN.

Konkurs objęty jest patronatem Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Konkursy języków obcych przeprowadzane są przy wykorzystaniu akademickiego potencjału WSF: wybitnych filologów oraz nowoczesnej bazy dydaktycznej. Dzięki zastosowaniu naszej platformy e-learningowej konkursy zyskały nowoczesny i innowacyjny charakter, a ich organizacja jest bardzo sprawna i efektywna.

Konkurs nowoczesny i wygodny dzięki Platformie e-learningowej WSF

Wykorzystanie platformy e-learningowej WSF przy przeprowadzaniu Konkursów Języków Obcych oznacza, że uczelnia zapewnia każdemu zgłoszonemu uczestnikowi zdalny, internetowy dostęp do konkursowych testów. Dzięki tej innowacyjnej formule zadania można rozwiązywać na każdym komputerze z dostępem do Internetu w pracowni komputerowej gimnazjum. Sprawdziło się to doskonale w latach ubiegłych. Uczestnicy I i II etapu językowego zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty wykonują zadania konkursowe na naszej platformie e-learningowej, a po zakończonym teście uczniowie otrzymują natychmiastową informację o uzyskanym wyniku. W ten sposób zaoszczędzany jest czas nauczycieli, którzy tradycyjnie angażowani byli do sprawdzania prac konkursowych. Zastosowanie tej innowacyjnej formuły pozwala na usprawnienie realizacji zmagań konkursowych, wyraźnie uatrakcyjnia przebieg konkursów oraz daje wielu uczniom możliwość skorzystania po raz pierwszy z zaawansowanych technologicznie narzędzi edukacyjnych.

Dla każdego coś językowego:

Przypominamy, że w nadchodzącej edycji Konkursów Języków Obcych zDolny Ślązak Gimnazjalista proponujemy Wam udział w aż trzech konkursach:

  • języka angielskiego
  • języka niemieckiego
  • języka francuskiego

Odwiedź oficjalną stronę Konkursów Języków Obcych zDolny Ślązak Gimnazjalista 2016/2017

 

zDolny Ślązaczek

Decyzją Kuratorium Oświaty we Wrocławiu konkurs dla uczniów szkół podstawowych województwa dolnośląskiego zDolny Ślązaczek został od roku szkolnego 2015-16 rozszerzony o konkursy z zakresu języków obcych – Konkurs Języka Angielskiego i Konkurs Języka Niemieckiego. Oba konkursy organizuje Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu (WSF).

Konkursy objęte są patronatem Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Przeprowadzone są one przy wykorzystaniu akademickiego potencjału naszej uczelni: wybitnych filologów i nowoczesnej bazy dydaktycznej. Dzięki zastosowaniu naszej platformy e-learningowej mają innowacyjny charakter, a nasze wieloletnie doświadczenie w organizowaniu konkursów języków obcych zDolny Ślązak Gimnazjalista jest gwarantem sprawnego i efektywnego przeprowadzenia konkursów także dla uczniów szkół podstawowych.

Czym są Konkursy Językowe zDolny Ślązaczek i kto je organizuje?

zDolny Ślązaczek to popularny w naszym regionie konkurs z wieloletnią tradycją, skierowany do wszystkich uczniów szkół podstawowych z terenu województwa dolnośląskiego. Do tej pory konkurs obejmował jedynie część polonistyczno-matematyczną. Od roku 2015/16 został rozszerzony o organizowane przez Wyższą Szkołę Filologiczną Konkursy Języków Obcych. Naszymi partnerami są: Dolnośląski Kurator Oświaty, Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz DODN. Po sukcesie konkursów języków obcych zDolny Ślązak Gimnazjalista (także organizowanych przez WSF), Kuratorium Oświaty we Wrocławiu zadecydowało powierzyć nam realizację konkursu także dla dolnośląskich szkół podstawowych. 

Konkurs nowoczesny i wygodny dzięki Platformie e-learningowej WSF

Wykorzystanie platformy e-learningowej WSF przy przeprowadzaniu Konkursów Języków Obcych oznacza, że uczelnia zapewni każdemu zgłoszonemu uczestnikowi zdalny, internetowy dostęp do konkursowych testów. Dzięki tej innowacyjnej formule zadania będzie można rozwiązywać na każdym komputerze z dostępem do Internetu w pracowni komputerowej szkoły. Sprawdziło się to doskonale w latach ubiegłych w "zDolnym Ślązaku Gimnazjaliście". Uczestnicy I i II etapu językowego zDolnego Ślązaczka rozwiązują zadania konkursowe na naszej platformie e-learningowej, a po zakończonym teście otrzymują natychmiastową informację o uzyskanym wyniku. W ten sposób zaoszczędzany jest czas nauczycieli, którzy tradycyjnie angażowani byli do sprawdzania prac konkursowych. Zastosowanie tej innowacyjnej formuły pozwala na usprawnienie realizacji zmagań konkursowych, wyraźnie uatrakcyjnia przebieg konkursów oraz daje wielu uczniom możliwość skorzystania po raz pierwszy z zaawansowanych technologicznie narzędzi edukacyjnych.

Które języki obce?

Konkursy Języków Obcych zDolny Ślązaczek przeprowadzane są w zakresie:

  • języka angielskiego
  • języka niemieckiego

Odwiedź oficjalną stronę Konkursów Języków Obcych zDolny Ślązczek 2016/2017