Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Facebook
pl | en
YouTube WSFPoczta WSF
E-Dziekanat
Strona główna > Studia licencjackie > Anglistyka
Anglistyka

Anglistyka

Anglistyka od zawsze cieszy się największą popularnością wśród kandydatów na studia językowe. To zrozumiałe, bo to właśnie angielski jest najczęściej używanym językiem w kontaktach międzynarodowych. Jeśli chcesz studiować anglistykę, zacznij ją w WSF. Dlaczego właśnie u nas? To proste - specjalizujemy się w  filologiach i będziesz uczyć się od najlepszych lingwistów pracujących w WSF. 

Anglistykę oferuje bardzo wiele uczelni, dlatego ważne jest, abyś wiedział, co stanowi o wartości tych studiów. Przede wszystkim nauczysz się doskonale języka. Na studiach filologicznych jest to oczywiste i my o tym pamiętamy, jednak nie dla wszystkich uczelni jest to ważne. W WSF dbamy o bardzo wysoki poziom Praktycznej Nauki Języka Angielskiego, więc u nas nauczysz się języka naprawdę dobrze. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że sam język nie wystarcza, żeby znaleźć ciekawą pracę, dlatego będziesz też rozwijać swoje umiejętności z różnych dziedzin zawodowych, w zależności od specjalizacji, którą wybierzesz.

Tylko w WSF możesz wybierać spośród modułów specjalizacji tłumaczeniowej, nauczycielskiej oraz biznesowej i turystycznej. Możesz też dodatkowo odbyć kurs pilota wycieczek zagranicznych. Jako absolwent naszej anglistyki będziesz atrakcyjnym kandydatem dla wielu pracodawców (firmy tłumaczeniowe, szkoły,  korporacje). Ty wybierasz, co chcesz osiągnąć, my zapewniamy odpowiednie narzędzia.

Do rozpoczęcia studiów na anglistyce kontynuacyjnej wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym. Aby podjąć studia na anglistyce od podstaw, nie musisz znać języka angielskiego. Możliwe są studia stacjonarne lub niestacjonarne.

Pozostałe informacje dotyczące studiów na filologii angielskiej:

Studia licencjackie w WSF - informacje podstawowe