Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Facebook
pl | en
YouTube WSFPoczta WSF
E-Dziekanat
Strona główna > Studia licencjackie > Italianistyka
Italianistyka

Italianistyka

WSF jako jedyna uczelnia w regionie może poszczycić się italianistyką zarówno na studiach stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. WSF posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze filologii włoskiej. Te studia pozwolą Ci obcować ze wspaniałą kulturą, literaturą i językiem Włoch, a także przygotują do Cię do przyszłej pracy zawodowej.

Na italianistyce w WSF nauczysz się bardzo dobrze posługiwać językiem włoskim oraz używać go nie tylko w sytuacjach codziennych, lecz także w środowisku zawodowym, realizując specjalizację biznesowo-turystyczną lub nauczycielską. Poznasz również podstawy tłumaczeń polsko-włoskich, na bazie których być może kiedyś rozpoczniesz swoją działalność tłumaczeniową. Na przedmiotach kierunkowych będziesz poznawać historię i kulturę Włoch i ten piękny język, a potem włoską literaturę i sztukę.

Jako absolwent italianistyki w WSF będziesz wyjątkowym kandydatem na rynku pracy, bo wciąż niewiele osób dobrze zna włoski, a Ty będziesz mógł się pochwalić jego biegłą znajomością. Oprócz języka opanujesz szereg praktycznych umiejętności w ramach wybranej specjalizacji zawodowej (nauczycielskiej lub języka w biznesie i turystyce). Dodatkowo możesz też odbyć kurs pilota wycieczek zagranicznych.

Nauka języka rozpoczyna się od podstaw i na pierwszym roku studiów jest bardzo intensywna tak aby większość zajęć na drugim roku mogła odbywać się po włosku. Dostępne są studia stacjonarne lub niestacjonarne.

Pozostałe informacje dotyczące studiów na filologii włoskiej:

Studia licencjackie w WSF - informacje podstawowe