Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Facebook
pl | en
YouTube WSFPoczta WSF
E-Dziekanat
Strona główna > Studia licencjackie > Język+Język
Język+Język

Język+Język

Coraz więcej pracodawców wymaga od kandydatów biegłej znajomości przynajmniej dwóch języków obcych. Język+Język to studia dwujęzyczne wyłącznie dla tych, którzy są gotowi na ciężką pracę i chcą w życiu osiągnąć więcej.

Na każdych studiach filologicznych w programie kształcenia znajduje się obowiązkowa nauka drugiego języka obcego. Tylko od Twojego wyboru zależy, czy będzie to zwykły lektorat, czy też wybierzesz trudniejszą, ale bardziej rozwojową opcję Język+Język. Wtedy będziesz uczyć się drugiego języka obcego w znacznie poszerzonym wymiarze, z elementami kultury, literatury i historii danego obszaru językowego, czyli będziesz zdobywać wiedzę w zakresie wymaganym przez program studiów filologicznych.

Dodatkowo nabędziesz wiedzę zawodową w ramach wybranej specjalizacji. Takie połączenie kwalifikacji sprawi, że rynek pracy stanie przed Tobą otworem.

Na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych proponujemy moduły specjalizacji: nauczycielskiej, tłumaczeniowej oraz język w biznesie i turystyce.
Zajęcia z przedmiotów specjalizacyjnych odbywają się w ramach filologii głównej.

Przy rekrutacji na Język+Język pod uwagę brana jest wyłącznie znajomość języka filologii głównej (zasady przyjęć). Drugi język jest z reguły nauczany od podstaw, natomiast zawsze staramy się dopasować jego poziom do grupy, czyli jest możliwość rozpoczynania od wyższego poziomu. Bardzo często dzieje się tak w przypadku angielskiego jako drugiego języka.

W opcji Język+Język, sam decydujesz, jaki język chcesz studiować jako "drugi" oraz od jakiego poziomu rozpoczniesz jego naukę. Języki obce do wyboru:

  • angielski (od poziomu A0, A1/A2, B1/B2 lub C1/C2),
  • niemiecki (od poziomu A0, A1/A2, B1/B2 lub C1/C2),
  • hiszpański (od podstaw),
  • włoski (od podstaw).

Blok języka dodatkowego obejmuje Praktyczną Naukę Języka oraz wybrane zagadnienia z zakresu danej filologii w łącznym wymiarze ok. 700 godzin w ciągu trzech lat.

Słowem: jedne studia, dwa języki i dodatkowe umiejętności zawodowe. Ciężka praca, ale warto!

Zobacz także - lektoraty do wyboru.

Studia licencjackie w WSF - informacje podstawowe