Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Facebook
pl | en
YouTube WSFPoczta WSF
E-Dziekanat
Strona główna > Studia licencjackie > Przedmioty do wyboru
Przedmioty do wyboru

Przedmioty do wyboru

Teraz możesz wybierać i dowolnie łączyć kursy spośród wszystkich przedmiotów do wyboru prowadzonych w WSF. Układaj swój własny program kształcenia – jak najlepiej wykorzystaj szansę bycia wyjątkowym absolwentem. Wybierz te przedmioty i kursy, które najbardziej Cię interesują i odpowiadają Twoim planom zawodowym. Staniesz się naprawdę wyjątkowy!

Moduł: Tłumaczenie

Przygotuj się do pracy tłumacza, pracy w firmie międzynarodowej, do roli pracownika administracji lub mediów. Wybierz przedmioty modułu tłumaczeniowego. Podczas kursów poświęconych teoretycznym zagadnieniom tłumaczenia poznasz niezbędną teorię oraz tajniki i zasad pracy tłumacza języka obcego. Praktyczne ćwiczenia na tekstach ogólnoliterackich gwarantują pierwsze wprawki tłumaczeniowe na popularnych tekstach, np. artykułach prasowych, fragmentach prozy, publikacjach internetowych. Natomiast, ćwiczenia z zakresu tłumaczeń specjalistycznych zapewniają znajomość fachowego słownictwa, struktur gramatycznych oraz stylu tekstów z wybranych dziedzin specjalistycznych medycyny, techniki, prawa, ekonomii, sztuki czy mediów. Czas na Ciebie! Wybierz tłumaczenia, bądź profesjonalistą i zostań z nami na studiach magisterskich, gdzie znajdziesz naturalną kontynuację tej specjalizacji – tłumaczenia specjalistyczne.
Czytaj więcej >>>

Moduł: Organizacja i obsługa ruchu turystycznego

Submoduł: Organizacja i funkcjonowanie biura podróży

Chcesz pracować w branży turystycznej a jednocześnie stale pogłębiać i doskonalić swoje umiejętności językowe? A może zastanawiasz się nad prowadzeniem własnego biura podróży? Wybierz przedmioty z zakresu organizacji i funkcjonowanie biur podróży. Zostań nowoczesnym filologiem, który potrafi wykorzystywać praktyczne umiejętności w codziennej pracy zawodowej. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych pracowników branży turystycznej – pracowników i właścicieli biur podróży, pilotów wycieczek oraz przewodników. Ze względu na swoją specyfikę, wszystkie przedmioty w tym submodule wykładane są w języku polskim.
Czytaj więcej >>>

Submoduł: Pilot wycieczek zagranicznych

Zawsze marzyłeś o podróżach ale zastanawiałeś się jak pogodzić je z pracą zawodową? Połącz przyjemnie z pożytecznym – zarabiaj realizując swoje największej pasje. Trzysemestralny kurs pilota wycieczek zagranicznych umożliwi Ci zdobycie wiedzy z zakresu obsługi ruchu turystycznego, geografii turystycznej Polski, historii, kultury w Polsce oraz prawnych uwarunkować organizacji turystyki. Podczas praktycznych zajęć, również terenowych, nauczysz się kierować grupą turystów, animować ich czas wolny oraz ciekawie opowiadać i dzielić się swoją wiedzą z uczestnikami wycieczki. Kurs, prowadzony w języku polskim, jest dostępny na wszystkich filologiach, dla studentów wszystkich specjalizacji zawodowych. Jest on realizowany w ramach projektu unijnego, dzięki czemu jest dla naszych studentów bezpłatny. Po jego ukończeniu możesz przystąpić do państwowego egzaminu na pilota organizowanego przez Urząd Marszałkowski i uzyskać licencję. Wiele pięknych miejsc czeka na Ciebie. Zbliż się do nich!
Czytaj więcej >>>

Moduł: Język w biznesie i turystyce

Widzisz się w prowadzeniu własnej firmy z szerokimi kontaktami międzynarodowymi? A może kochasz podróże i poznawanie coraz to nowszych miejsc i ludzi? Chcesz połączyć pracę z przyjemnością, a przygodę z pomocą innym ludziom? Pomyśl o zawodzie pilota, rezydenta, pracownika linii lotniczych, a może o prowadzeniu własnego hostelu. Sprawdzisz się w każdej sytuacji i na każdym stanowisku, bo będziesz do tego świetnie przygotowany. Wybór przedmiotów z zakresu języka w biznesie i turystyce w WSF to systematyczny rozwój Twojego specjalistycznego słownictwa i komunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem pojęć z ekonomii, biznesu, UE, geografii turystycznej, organizacji ruchu turystycznego.
Czytaj więcej >>>

Moduł: Przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela języka obcego

Jeśli Twoją misją jest praca nauczyciela języka obcego, jeśli czujesz, że Twoja wiedza powinna być przekazywana dalej, jeśli chcesz się spotkać z wdzięcznością i uśmiechem zachwyconych uczniów, wybierz specjalizację nauczycielską w WSF. Nauczać możesz wszędzie: w szkole podstawowej, na kursach językowych, jako wolontariusz w organizacjach pozarządowych, w firmach – prowadząc zamawiane kursy językowe, za granicą. Twoje uprawnienia nauczycielskie są ważne w całej Unii Europejskiej. W WSF możesz uzyskać przygotowanie do nauczania jednego przedmiotu – wybranego języka obcego lub, jeśli tak wolisz, dwóch przedmiotów – dwóch języków obcych. Jeśli bardziej interesuje Cię opcja dwujęzyczna, po prostu wybierz studia Język+Język z dodatkowym rozszerzonym angielskim, niemieckim lub hiszpańskim.
Czytaj więcej >>>

Moduł: Amerykanistyka (tylko na studiach stacjonarnych)

Fascynują Cię fenomeny cywilizacji USA? Jesteś pasjonatem kultury i zjawisk społecznych Ameryki Północnej? Chcesz realizować swój własny American Dream? W WSF nauczysz się rozumieć i analizować zjawiska zachodzące w amerykańskiej kulturze, społeczeństwie oraz instytucjach. Poznasz zagadnienia istotne dla amerykańskiej myśli i kultury takie jak problematyka rasowa, problematyka płci, idea równości, poprawności politycznej oraz znaczenie kultury masowej we współczesnym społeczeństwie amerykańskim. Zostań specjalistą i ekspertem, który umie wykorzystać interdyscyplinarną wiedzę do analizy fenomenu Stanów Zjednoczonych jako światowego mocarstwa. Powiedź sobie Yes, I can!
Czytaj więcej >>>

Moduł: Przedmioty ogólne Chcesz poznać najważniejsze idee filozoficzne od czasów starożytnych po współczesność? Zrozumieć procesy kształtujące współczesną cywilizację oraz mechanizmy mające wpływ na rozwój prawie wszystkich dziedzin nauki? Wybierz kurs z historii filozofii. Uzupełnij go lektoratem z języka łacińskiego – języka niezbędnego dla filologów. Łacina to starożytna lingua franca, która stała się źródłem współczesnych systemów językowych na całym świecie. A jeśli fascynują Cię zagadki ludzkiego umysłu, osobowości i zachowań, chcesz zostać ekspertem w dziedzinie neuro- bądź psycholingwistyki, zapisz się na kurs podstaw psychologii. A może po prostu zawsze interesowałeś się psychologią? W WSF możesz wybierać to co najbardziej Ci odpowiada!
Czytaj więcej >>>

Moduł: Dodatkowa specjalność - drugi język obcy (opcja "język+język")

Chcesz zostać prawdziwym poliglotą – obywatelem świata? Znajomość jednego języka obcego to dla Ciebie stanowczo za mało? Wybierz realizację przedmiotów z modułu język+język. Możesz łączyć ze sobą dowolne języki oferowane w WSF. Jeśli na przykład chcesz płynnie mówić w dwóch najczęściej na świecie używanych językach – zdecyduj się na anglistykę z językiem hiszpańskim bądź hispanistykę z językiem angielskim. Wybór należy do Ciebie!
Czytaj więcej >>>