Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Facebook
pl | en
YouTube WSFPoczta WSF
E-Dziekanat
Strona główna > Studia licencjackie > Moduły specjalizacyjne
Moduły specjalizacyjne

Moduły specjalizacyjne

Biegła znajomość języków obcych – to szczególnie Cię wyróżni. Dodaj umiejętności językowe z wybranego profilu zawodo wego, masz to, czego inni nie mają. Jeśli zechcesz, możesz oprócz wybranej przez siebie specjalizacji realizować kurs pilota wycieczek zagranicznych – bez żadnych dodatkowych kosztów.

Tłumaczenia

Przygotuj się do pracy tłumacza, pracy w firmie międzynarodowej, do roli pracownika administracji lub mediów. Wybierz profil tłumaczeniowy. Rozpoczniesz go w semestrze trzecim – najpierw trochę teorii, tajników i zasad, następnie pierwsze wprawki tłumaczeniowe na popularnych tekstach, np. artykułach prasowych, fragmentach prozy, publikacjach internetowych. Na zajęciach z technologii informacyjnej na- uczysz się, jak korzystać z komputera i internetu w pracy tłumacza. To będzie Twoja podstawa i przygotowanie do kolejnego etapu wtajemniczenia – tłumaczeń specjalistycznych, z którymi spotkasz się na ostatnim roku studiów. Wtedy spróbujesz zmierzyć się z tekstami z różnych dziedzin np. z medycyny, techniki, prawa, ekonomii, sztuki czy mediów. Czas na Ciebie – wybierz tłumaczenia, bądź profesjonalistą i zostań z nami na studiach magisterskich, gdzie znajdziesz naturalną kontynuację tej specjalizacji – tłumaczenia specjalistyczne. To jest miejsce dla Ciebie!

Język w biznesie i turystyce

Widzisz się w prowadzeniu własnej firmy z szerokimi kontaktami międzynarodowymi? A może kochasz podróże i poznawanie coraz to nowszych miejsc i ludzi? Chcesz połączyć pracę z przyjemnością, a przygodę z pomocą innym ludziom? Pomyśl o zawodzie pilota, rezydenta, pracownika linii lotniczych, a może o prowadzeniu własnego hostelu. Sprawdzisz się w każdej sytuacji i na każdym stanowisku, bo będziesz do tego świetnie przygotowany. Wybór specjalizacji biznesowo-turystycznej w WSF to systematyczny rozwój Twojego specjalistycznego słownictwa i komunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem pojęć z ekonomii, biznesu, UE, geografii turystycznej, organizacji ruchu turystycznego. W ramach tej specjalizacji odbędziesz również kurs pilota wycieczek zagranicznych. Po jego ukończeniu możesz przystąpić do państwowego egzaminu na pilota organizowanego przez Urząd Marszałkowski i uzyskać licencję. Wiele pięknych miejsc czeka na Ciebie. Zbliż się do nich!

Nauczyciel języka obcego

Jeśli Twoją misją jest praca nauczyciela języka obcego, jeśli czujesz, że Twoja wiedza powinna być przekazywana dalej, jeśli chcesz się spotkać z wdzięcznością i uśmiechem zachwyconych uczniów, wybierz specjalizację nauczycielską w WSF. Nauczać możesz wszędzie: w szkole podstawowej, na kursach językowych, jako wolontariusz w organizacjach pozarządowych, w firmach – prowadząc zamawiane kursy językowe, za granicą. Twoje uprawnienia nauczycielskie są ważne w całej Unii Europejskiej. W WSF możesz zyskać przygotowanie do nauczania dwóch przedmiotów – dwóch języków obcych. Po prostu wybierz opcję Język+Język z angielskim, niemieckim lub hiszpańskim. (Uwaga: ukończenie na specjalizacji nauczycielskiej studiów w opcji Język+Język z drugim językiem włoskim, nie skutkuje uzyskaniem uprawnień do nauczania tego języka.)
Praca nauczyciela daje ogromną satysfakcję, gdy jako nauczyciel możesz wiele zaoferować uczniom oraz gdy wiesz, jak postępować ze swoimi podopiecznymi. Specjalizacja nauczycielska w WSF to pełne przygotowanie psychologiczne, pedagogiczne i dydaktyczne do nauczania. Zajęcia z emisji i higieny głosu pomogą Ci dobrze operować Twoim głosem podczas lekcji. Roczny program zajęć z technologii informacyjnej wyposaży Cię w narzędzia i metody niezbędne w nowoczesnej szkole. Praktyki pomogą odnaleźć się w środowisku szkolnym z tej „drugiej strony”. Twoi uczniowie już na Ciebie czekają, bo nauczycieli języków obcych ciągle jest jeszcze za mało. Zostań jednym z nich!

Kurs pilota wycieczek

Studenci rozpoczynający realizację przedmiotów zawodowych na II roku studiów licencjackich w WSF mają możliwość odbycia w naszej uczelni kursu pilota wycieczek. Trwa on 150 godzin, po zaliczeniu których można przystąpić do egzaminu licencyjnego organizowanego przez Dolnośląską Izbę Turystyki.. Kurs jest dostępny na wszystkich filologiach, dla studentów wszystkich specjalizacji zawodowych. Jest on realizowany w ramach projektu unijnego, dzięki czemu jest dla naszych studentów bezpłatny.

Studia licencjackie w WSF - informacje podstawowe