Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Facebook
pl | en
YouTube WSFPoczta WSF
E-Dziekanat
Strona główna > Studia podyplomowe > Dlaczego studia podyplomowe?
Dlaczego studia podyplomowe?

Dlaczego studia podyplomowe?

Konieczność ciągłego rozwoju kwalifikacji jest oczywista dla ludzi poważnie myślących o swojej karierze zawodowej. Próbując nadążyć za zmieniającymi się wymaganiami rynku pracy, zmieniamy zawody kilka razy w życiu. Również rozwijając karierę w jednej wybranej dziedzinie, niezbędne jest stałe zwiększanie własnych kwalifikacji. Okazją do rozwoju zawodowego w wybranym obszarze, jak i zdobycia nowych profesjonalnych umiejętności, są studia podyplomowe.

Jakie studia wybrać by inwestycja się opłaciła? Na jakiej uczelni? Czym się kierować?

Studia podyplomowe zwiększają szansę na wyższe zarobki. Warto zatem przyjrzeć się potrzebom pracodawców i poszukać takich obszarów, w których studia budują naszą przewagę konkurencyjną na tle innych osób funkcjonujących na rynku pracy. Następnie należy dokładnie zapoznać się z programem studiów i tzw. sylwetką absolwentów wybranego kierunku i mieć jasną wizję, jakie stanowisko docelowo nas interesuje. Połączenie wiedzy i umiejętności z danej dziedziny z własnymi zainteresowaniami zwiększy szansę na sukces zawodowy.

Nie można też bagatelizować faktu, że studia podyplomowe poszerzają i różnicują nasze postrzeganie rzeczywistości, dodają nam wszechstronności, ułatwiają zdolność adaptacji i zrozumienia innych punktów widzenia.

Wyższa Szkoła Filologiczna proponuje 26 kierunków studiów podyplomowych. Który z nich wybrać?

Nasze propozycje studiów podyplomowych adresujemy do osób pragnących podnieść swoje kwalifikacje w obszarach:

  • Kształcenie tłumaczy
  • Kwalifikacje nauczycieli języków obcych
  • Doskonalenie nauczycieli i lektorów języków obcych
  • Języki obce w środowisku zawodowym
  • Kwalifikacje pedagogiczne
  • Szkoła prawa

Aby ukończenie studiów podyplomowych przyniosło ich absolwentowi jak najwięcej korzyści, proponujemy wybrać kierunek, który nie pokrywa się ściśle z wykonywaną pracą. Najlepiej, aby uzupełniał on posiadaną wiedzę i nabyte wcześniej umiejętności lub otworzył całkowicie nowe obszary. Karierę ułatwia nie tylko rozwój swoich mocnych stron, ale także poszerzanie kompetencji w innych dziedzinach.

Dlaczego studia podyplomowe w WSF?

Programy nauczania na naszych studiach podyplomowych zostały opracowane tak, aby przekazać absolwentom jak najwięcej wiedzy praktycznej. Aby zdobyte podczas studiów umiejętności specjalistyczne jak najbardziej przystawały do oczekiwań pracodawców.

Kadra prowadząca zajęcia, to przede wszystkim praktycy, specjaliści w swoich dziedzinach, eksperci w zakresie przekazywanej wiedzy i umiejętności.
Wyższa Szkoła Filologiczna to uczelnia o uznanej już w Polsce pozycji. Wyróżniająca ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz przyznanie nam uprawnień do nadawania stopnia doktora nauk humanistycznych przez Centralną Komisję do Spraw Stopni i Tytułów to formalne potwierdzenia najwyższej jakości kształcenia w naszej uczelni.
 
Rozpocznij studia podyplomowe u najlepszych!