Italianistyka - nowość!
Italianistyka - nowość!

Rekrutacja zakończona. Interesuje Cię ta specjalność? Zapisz się na listę rezerwową.

 

Każdy kolejny rok nauki języka obcego to wartość trudna do przeceniania dla każdego, kto chce wiązać przyszłość zawodową z pracą w roli tłumacza lub rozwijać swoją karierę naukową związaną z filologią obcą. Italianistyka na II stopniu to studia poszerzające wiedzę na temat języka włoskiego w zakresie kompetencji gramatycznych, tekstowych oraz socjolingwistycznych. Dzięki studiom magisterskim na kierunku italianistyka będziesz doskonalić m.in. słownictwo, składnię, morfologię oraz wymowę i pisownię. Poprawisz spójność i organizację retoryczną w zakresie kompetencji tekstowych, a także uwrażliwisz się na dialekt, odniesienia kulturowe czy figury języka. Jeśli zamierzasz też poprawić swoją znajomość języka włoskiego, szlifując umiejętności poprawnej wymowy pod okiem native speakerów, to ten kierunek jest dla Ciebie.

 
Przemyślany program studiów, skonstruowany w oparciu o Krajowe Ramy Kwalifikacji, zapewnia wysoką jakość kształcenia oraz realizację założeń Programu Bolońskiego w ramach budowy Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego.
Proponujemy szereg ciekawych seminariów prowadzonych przez zaangażowanych wykładowców. Zajęcia odbywają się w małych grupach, masz więc pewność, że prowadzący poświęci Twojej pracy odpowiednią ilość czasu i uwagi. Celem seminariów jest pogłębienie Twojej wiedzy i umiejętności z wybranej dziedziny, a także przygotowanie Cię do napisania pracy magisterskiej.
 Dyplom magistra i umiejętności nabyte w naszej uczelni rozszerzą Twoje perspektywy zawodowe. Możesz wybrac wyjątkową specjalizację na studiach magisterskich - tłumaczenia ustne i pisemne lub język włoski w biznesie i mediach. 
 Jako student WSF masz dużą dowolność w kształtowaniu swoich studiów, czyli sam decydujesz czego, kiedy i jak się uczysz. Zobacz, jakie masz możliwości:
  • wybierasz sposób studiowania poszczególnych przedmiotów (tradycyjny lub e-learningowy)
  • wybierasz seminarium z dziedziny, która najbardziej Cię interesuje. Co ważne, z tematyką seminarium możesz zapoznać się ze sporym wyprzedzeniem w e-dziekanacie
  • w każdym semestrze możesz zdecydować, czy rozwijasz umiejętności praktyczne (np. z zakresu tłumaczeń specjalistycznych), czy teoretyczne (np. pogłębienie wiedzy z dziedziny, z której piszesz pracę dyplomową).
Na przykład: Zdecydowałeś się na seminarium magisterskie z zakresu literaturoznawstwa. Możesz wybrać wykład monograficzny z tego samego zakresu, ale możesz zamiast niego realizować zajęcia z tłumaczeń specjalistycznych. Ta decyzja będzie wiążąca na jeden semestr. W następnym semestrze możesz dojść do wniosku, że jednak wolisz pogłębiać swoją wiedzę z tematyki Twojego seminarium, więc zdecydujesz się na zajęcia specjalizacyjne lub wykład monograficzny. Kształtuj swoje studia tak, abyś jak najpełniej wykorzystał swój czas i możliwości.
 Twoje decyzje i wybory ukształtują Cię jako filologa!
 

 

HRBottom links ects ds
© 2017 Wyższa Szkoła Filologiczna
Polityka prywatności