GameIT: Gamestorming for Innovative Teaching
GameIT: Gamestorming for Innovative Teaching
31.03.2021

 GameIT: Gamestorming for Innovative Teaching 

 

W ramach Partnerstw Strategicznych w programie Erasmus+, nasza uczelnia, w partnerstwie z europejskimi uczelniami:  »Vasile Alecsandri« University of Bacau z Rumunii, Western Norway University of Applied Sciences z Norwegii oraz University of Ljubljana ze Słowenii realizuje projekt “GameIT”.  Celem jest opracowanie innowacyjnych narzędzi dydaktycznych w postaci gry planszowej oraz fabularnej (rpg), do wykorzystania w celach akademickich w dziedzinie filologii, nauk społecznych i przyrodniczych, nauk ekonomicznych i pedagogicznych. Studenci - uczestnicy gier , oprócz twórczej zabawy, rozwiną umiejętności językowe, komunikacyjne oraz kreatywność, które określane są mianem kompetencji 21 wieku.
 
Wszystkie działania i rezultaty projektu mają pierwiastek narodowy, ale, w efekcie,  najważniejszy jest ich wspólny interkulturowy mianownik.
Inne działania i rezultaty w projekcie to:
1. Opracowanie metodologii gier fabularnych (role playing games). 
2. Stworzenie 4 gier fabularnych do wykorzystania w celach akademickich.
3. Opracowanie e-booka pn.  „GameIT: Gamestorming for Innovative Teaching”.
4. Przygotowanie instrukcji video  dla nauczycieli akademickich.
5. Zorganizowanie szkoły letniej dla studentów z wszystkich uczelni partnerskich.
6. Organizacja  międzynarodowej konferencji  na temat wykorzystania gier w dydaktyce.
W projekt GameIT zaangażowanych na stałe jest 117 osób, w tym: 16 nauczycieli akademickich, 40 studentów, 1 profesjonalny konsultant, 60 gości konferencji rozpowszechniającej idee GameIT. Ale to tylko początek. Ta liczba będzie rosła w miarę kolejnych prac. I tutaj zapraszamy Was do pomocy.
 
W tej chwili jesteśmy na etapie testowania gry planszowej przez studentów WSF. Dlatego wszystkich pasjonatów gier planszowych zapraszamy w każdy czwartek o godz. 15:30 do sali 312. Będziecie mogli pograć w grę i przyczynić się do jej ostatecznego kształtu.
Wszystkich zapraszamy do śledzenia postępów projektu na fanpage https://www.facebook.com/Game-IT-Gamestorming-for-Innovative-Teaching-151636319124270/
Lub stronę internetową projektu:
 
HRBottom links ects ds
© 2017 Wyższa Szkoła Filologiczna
Polityka prywatności