„Dni Kariery WSF” za nami! Zapraszamy na relację z wydarzenia
15.10.2019

 „Dni Kariery WSF” za nami.

W październiku na naszej uczelni odbyły się „Dni Kariery WSF” zorganizowane przez Biuro Karier WSF. W ramach inicjatywy studenci studiów stacjonarnych uczestniczyli w konsultacjach dot. tworzenia profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych oraz w warsztatach prowadzonych przez doradcę zawodowego.

Podczas zajęć warsztatowych mieli okazję zapoznania się z aktualnym zapotrzebowaniem  na  absolwentów filologii na dolnośląskim rynku pracy. Studenci poznali szczegóły na temat oczekiwanych przez pracodawców kompetencji przyszłych pracowników oraz branż i stanowisk pracy, w których mają oni największe szanse na znalezienie zatrudnienia.

Warsztaty poruszyły również temat świadomego planowania swojej kariery zawodowej w oparciu o odkrywanie i rozwijanie swoich mocnych stron i zainteresowań. Wskazały, że pomimo optymistycznych statystyk dot. zjawiska bezrobocia znalezienie satysfakcjonującej pracy pozostaje nadal wyzwaniem nad którym warto popracować już na studiach.

W dniu 17.10.2019 r. odbyło się spotkanie studentów studiujących na specjalizacji nauczycielskiej z przedstawicielami szkoły językowej dla dzieci i młodzieży  iSpeakEnglish School (http://ises.com.pl/). Pracownicy szkoły w tym zatrudniana w placówce studentka WSF podzielili się cenną, praktyczną wiedzą na temat funkcjonowania szkoły językowej, codziennej pracy, możliwości szkoleń i rozwoju od stażysty do metodyka lektorów.

W dniu 23.10.2019r. odbyła się prelekcja wygłoszona przez przedstawiciela agencji marketingowej LTB.pl (https://www.ltb.pl/) pt. „Specjalista digital marketingu w środowisku międzynarodowym”.  Studenci mieli okazję posłuchania  o funkcjonowaniu agencji marketingowej, która świadczy swoje usługi na rynek polski, niemiecki, norweski, czeski.  Spotkanie umożliwiło studentom  poznanie charakterystyki pracy na stanowiskach specjalisty e-commerce, specjalisty SEO, specjalisty content marketing, specjalisty social media,  copywritera. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony studentów.

Dziękujemy za udział w wydarzeniach. Mamy nadzieję, że przyczyniły się pozytywnie do kształtowania ścieżki rozwoju zawodowego.

 

 

 

HRBottom links ects ds
© 2017 Wyższa Szkoła Filologiczna
Ochrona danych osobowych