Przedłużanie legitymacji studenckich
12.03.2020

 Informujemy, że zgodnie z deklaracją wyrażoną przez Wiceprezesa Rady Ministrów RP, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina oraz informacjami przekazanymi Uczelniom przez Parlament Studentów RP, w ciągu kilku dni zostanie wydane rozporządzenie, które przedłuży automatycznie ważność legitymacji do 31 maja 2020 roku.

Oznacza to, że nie trzeba do końca marca przedłużać ich indywidualnie w dziekanacie!

Deklaracja ministerialna obejmuje także zapewnienie o zawiadomieniu stosownych instytucji, np. PKP, o podjętych decyzjach i wynikających z nich konsekwencjach, np. utrzymania prawa do obniżonej opłaty za bilet kolejowy itp. w wyniku automatycznego przedłużenia ważności dokumentu przez Ministerstwo .

Wobec powyższego, przyjmując deklarację jako wiążącą, zachęcamy do rozważnego podejmowania decyzji dot. osobistego stawiania się w Uczelni, w szczególności w działach obsługowych.

Ze względu na Państwa bezpieczeństwo rekomendujemy zgłaszanie spraw wyłącznie drogą telefoniczna i mailową. Przypominamy, że znakomitą większość bieżących spraw organizacyjnych mogą Państwo bardzo skutecznie załatwić zdalnie, w czym na bieżąco Państwa wspieramy. Osobiste przedłużanie ważności legitymacji studenckich w bieżącym okresie zagrożenia epidemiologicznego nie jest potrzebne ani wskazane.

 

https://psrp.org.pl/waznosc-legitymacji-przedluzona-do-31-maja/?fbclid=IwAR19Tb2oRqaLS9Q3BKgFLuTlJteg697o0sJpclm8XHOn7j9gN6C3Xeingl0

HRBottom links ects ds
© 2017 Wyższa Szkoła Filologiczna
Ochrona danych osobowych