Jesteśmy gotowi na nowy rok akademicki
10.09.2020

Rekrutacja na studia jeszcze trwa. Niebawem zaczyna się nowy rok akademicki i już teraz chcemy powiedzieć Wam o tym, jak będą wyglądały zajęcia od października.

Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną w kraju i to, że społeczność studencka Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu jest bardzo duża, podjęliśmy decyzję, że w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 zajęcia będą odbywać się w modelu mieszanym*, nazywanym również hybrydowym. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.

Oznacza to, że część zajęć będzie prowadzona w trybie tradycyjnym, czyli w murach uczelni a część w trybie zdalnym, czyli online. W semestrze zimowym przeważająca część zajęć będzie się odbywała w trybie zdalnym, dotyczy to zajęć wykładowych, konwersatoryjnych i seminaryjnych, a także ćwiczeniowych i projektowych. Zajęcia te odbywać się będą w czasie rzeczywistym, czyli synchronicznie, przy użyciu narzędzi wykorzystywanych przez uczelnię.

W zależności od tego, czy jesteś na studiach wyższych I lub II stopnia - liczba zajęć zdalnych w stosunku do tych, które prowadzone będą w budynkach uczelni będzie różna. Wynika to z liczebności grup, czasu trwania studiów (ilości semestrów, w trakcie których realizowany jest pełen program kształcenia) oraz ich specyfiki.

Szczegółowe informacje o tym, które zajęcia będziesz mieć realizowane w trybie tradycyjnym a które w zdalnym oraz z wykorzystaniem jakich narzędzi (platform, komunikatorów) dostepnę są TUTAJ.

 

Najważniejsze dla nas jest Wasze bezpieczeństwo i to, by studiowanie w WSB niosło ze sobą pozytywne doświadczenia! 

Okres wakacji był dla uczelni czasem wytężonej pracy nad tym, by elementy kształcenia zdalnego, w trakcie których łączycie się online z wykładowcami i kolegami w warunkach domowych, były dla Was jeszcze bardziej komfortowe i pozwalały na efektywne pozyskiwanie wiedzy.

Wiosenny egzamin z kształcenia zdalnego WSB we Wrocławiu zdał pozytywnie, 82% studentów studiów wyższych było bardzo zadowolonych i zadowolonych z działań, jakie podjęli w czasie panującej pandemii koronawirusa.

Na nowy rok akademicki WSB we Wrocławiu jeszcze lepiej przygotowane! Udoskonalone standardy nauczania i rozwiązania technologiczne, z których korzysta, pozwolą Wam efektywnie rozwijać się w kierunkach, które dla siebie wybraliście. 

Co oznacza, że zajęcia prowadzone będą w trybie zdalnym?

  • Na wykłady i ćwiczenia będziesz się łączył z kolegami i wykładowcami za pomocą MS Teams itp. Platforma ta pozwala na bieżący kontakt z wykładowcą, prowadzenie dyskusji i zadawanie pytań oraz na pracę w podgrupach nad projektami realizowanymi z kolegami ze studiów. Więcej o korzyściach płynących z wykorzystywanych platform przeczytasz na stronie Naukę wspieramy technologią
    Zaproszamy na szkolenie z Microsoft Teams - szczegóły na stronie Pierwsze zajęcia organizacyjne i szkolenia z Microsoft Teams.

Program studiów realizujesz dokładnie tak, jak w przypadku zajęć prowadzonych tradycyjnie. 

Co oznacza, że zajęcia prowadzone są stacjonarnie?

  • Spotkamy się na zajęciach w budynkach uczelni. Będzie nas jednak obowiązywał reżim sanitarny, po to, by te spotkania były dla nas wszystkich bezpieczne.
  • Na terenie uczelni będzie trzeba zakrywać nos i usta, często dezynfekować dłonie i zachować bezpieczny dystans. Będziemy też dla Waszego bezpieczeństwa często wietrzyć sale i zapewnimy dostęp do płynu dezynfekującego.

Bez względu na formę kształcenia jako student WSB skorzystasz z takich udogodnień technologicznych, jak:

  • Dostaniesz od nas darmowy dostęp do pakietu MS Office 365, obejmującego popularne aplikacje, takie jak Outlook, Word, PowerPoint, Excel i OneNote, dzięki którym wykładowcy i studenci mogą ze sobą współpracować, bezproblemowo się komunikować i tworzyć zawartość w ramach np. prac projektowych. 
  • Otrzymasz zdalny dostęp do laboratoriów komputerowych dzięki VDI (ang. Virtual Desktop Infrastructure), czyli wirtualnej infrastrukturze pulpitów. Będziesz mógł korzystać ze specjalistycznego oprogramowania komputerowego, kiedy chcesz i z dowolnego miejsca na świecie. Do pracy w wirtualnych laboratoriach wystarczy Ci połączenie z Internetem i laptop, tablet lub smartfon.
  • Materiały do zajęć znajdziesz na platformie Moodle, z której zarówno WSF, jaki i WSB korzystają od wielu lat. Jej zaletą jest to, że jest sprawdzona przez kilkaset milionów użytkowników na całym świecie i ma wiele rozbudowanych funkcjonalności!
  • Wiele uczelnianych spraw załatwisz dzięki Extranetowi**. Tutaj sprawdzisz swoje oceny z całego okresu studiów, godziny konsultacji u wykładowców, harmonogram i plan swoich zajęć oraz wiele innych tematów studenckich.

Zobacz, jak dokładnie wyglądać będzie kształcenie na:

 

*W przypadku decyzji władz państwowych, powiatowych lub Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o braku możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnych na wszystkich uczelniach, zajęcia dydaktyczne będziemy prowadzić w formule zdalnej. W zależności od sytuacji epidemiologicznej jesteśmy gotowi na każdy z możliwych wariantów kształcenia!

** Dostęp do logowania do systemu Extranet WSB został wysłany za pośrednictwem maili w dniu 10.09.2020 r.

 

 

© 2017 Wyższa Szkoła Filologiczna
Ochrona danych osobowych