Organizacja studiów licencjackich
Organizacja studiów licencjackich

Studia stacjonarne (dzienne). Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00–15.00. W tygodniu jest średnio 24–28 godzin zajęć. E-learning, możliwość wyboru niektórych przedmiotów, a także samodzielnego układania planu, mogą znacznie skrócić ten czas.

Ten system polecany jest osobom młodym, dla których ważna jest systematyczność i częsty kontakt z językiem, wykładowcami i grupą studencką. Studia dzienne umożliwiają podjęcie i uczestniczenie w szeregu aktywności studenckich, np. wolontariacie, oraz gwarantują dostęp do zajęć dodatkowych, np. wykładów gościnnych. 

Studia niestacjonarne (zaoczne) są dobrym rozwiązaniem dla osób aktywnych zawodowo, posiadających rodziny, mieszkających poza Wrocławiem. Zajęcia odbywają się w formie zjazdów weekendowych. Zjazd obejmuje soboty i niedziele (ok. 20 godzin). W jednym semestrze przewidzianych jest osiem zjazdów.

E-learning to nowoczesna i wygodna forma kształcenia, która jest ciekawą alternatywą dla zajęć tradycyjnych. Umożliwia Ci wybór czasu i miejsca, w którym zapoznajesz się z materiałami dydaktycznymi. Są to wykłady, ćwiczenia, szkolenia i testy on-line. E-learning to komfort wymagający jednocześnie samodyscypliny. Zapraszamy Cię już teraz na naszą platformę e-learningową, gdzie zamieściliśmy fragmenty zajęć. Zobaczysz, które przedmioty chcesz realizować w e-learningu i czy taki sposób nauki Ci odpowiada. Wybór e-learningu może skrócić czas na uczelni nawet o połowę. Wejdź na e-learning.wsf.edu.pl

Indywidualne podejście do Studenta. Zależy nam, na komforcie Twoich studiów. Dlatego jeśli studiujesz już na innej uczelni i chcesz podjąć studia równoległe w WSF, możesz liczyć na szereg udogodnień. Będziesz korzystać z e-learningu i Indywidualnej Organizacji Studiów. Dzięki IOS możesz wybierać zajęcia z różnych grup, godzin i prowadzących, aby Twój plan był optymalny. Możesz też uzyskać zaliczenie części przedmiotów. Takie same udogodnienia proponujemy osobom niepełnosprawnym, wychowującym małe dzieci czy mieszkającym na stałe za granicą. Dla wybitnie zdolnych mamy Indywidualny Program Studiów (IPS), który pozwala na konstruowanie własnego, niepowtarzalnego programu studiów filologicznych.

HRBottom links ects ds
© 2017 Wyższa Szkoła Filologiczna
Ochrona danych osobowych