Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem
Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem
04.04.2012

„Podróż jest ważna, a nie jej cel, a najważniejszym celem – być w drodze” – tak mówił o swojej pasji nasz gość, Jacek Hugo-Bader.

Jacek Hugo-Bader pracuje jako reporter dla Gazety Wyborczej niemal od 20 lat. Specjalizuje się w reportażach z Rosji. Na spotkaniu, które odbyło się w uczelni 4 kwietnia br., zaprezentował swoją najnowszą książkę Dzienniki kołymskie. „Człowiek, który pisze tak jak myśli; człowiek, który mówi tak jak pisze” – specyficzny, bogaty w rusycyzmy język autora oraz umiejętność zjednywania sobie ludzi i opisywania ich historii składają się na sukces wydawniczy publikacji.

Na sali zgromadzili się licznie studenci i wykładowcy nie tylko z naszej uczelni, ale również z całego Wrocławia. Autor w niezwykły sposób opowiadał o życiu na „najstraszniejszej wyspie Archipelagu Gułag”, o spotkaniach z mieszkańcami, którzy później stawali się bohaterami jego dzieła i o trudach oraz przyjemnościach związanych z daleką wyprawą. Barwne opowieści o Kołymie były dokumentowane licznymi zdjęciami z podróży.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu we współpracy z Komisją Nauk Filologicznych Oddziału PAN we Wrocławiu, dzięki działaniom i zaangażowaniu prof. dr. hab. Piotra Chruszczewskiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

HRBottom links ects ds
© 2017 Wyższa Szkoła Filologiczna
Ochrona danych osobowych