Wykład ks. A. Bonieckiego
Wykład ks. A. Bonieckiego
14.11.2012

Dnia 14. listopada mieliśmy zaszczyt gościć ks. Adama Bonieckiego - byłego redaktora naczelnego Tygodnika Powszechnego i twórcy polskiej wersji językowej L'Osservatore Romano.

Ksiądz Redaktor, podczas spotkania, które zgromadziło nie tylko naszych studentów, o nieznanych faktach i perypetiach pracy w watykańskiej sekcji L'Osservatore Romano. Po wykładzie nasz Gość chętnie rozmawiał z uczestnikami spotkania i podpisywał swoje książki.

 Ks. Adam Boniecki - generał zakonu marianów w latach 1993–2000. Studiował filozofię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1979 na życzenie Jana Pawła II przygotowywał polskie wydanie dziennika L'Osservatore Romano i został redaktorem naczelnym pisma (1979-1991). Od 1964 roku związany z Tygodnikiem Powszechnym, po śmierci Jerzego Turowicza (1999) pełnił funkcję redaktora naczelnego tego pisma. Wiosną 2011 roku decyzją władz kościelnych przeszedł na emeryturę i przeniósł się z Krakowa do Warszawy.

Mimo zakazu wypowiadania się w mediach wydanego przez władze kościelne, ks. Boniecki nadal współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym.  Jest autorem wielu publikacji i książek, m.in. Rozmów niedokończonych, Notesu rzymskiego i Kalendarium życia Karola Wojtyły.

Ks. Adam Boniecki to niezwykła osobowość; mądry i odważny komentator rzeczywistości; ujmuje autentyzmem, skromnością oraz poczuciem humoru. Jego, nierzadko kontrowersyjne wypowiedzi, skłaniają do refleksji i polemiki w ważnych nurtujących nas sprawach. Słowo ks. Bonieckiego cechuje „trochę humoru (choć z nutką ironii), trochę optymizmu (choć ze szczyptą melancholii), a przede wszystkim mądrość (ta przez duże M)”.
 

Obszerną relację ze spotkania z ks. Bonieckim zamieściła gazeta.pl

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania:

 

Wywiad z ks. Adamem Bonieckim

HRBottom links ects ds
© 2017 Wyższa Szkoła Filologiczna
Ochrona danych osobowych