Tomasz Sekielski w WSF
Tomasz Sekielski w WSF
01.12.2012

W ubiegłą sobotę, w samo południe, mieliśmy niezwykłego Gościa. Wtedy właśnie rozpoczęło się spotkanie z Tomaszem Sekielskim, znanym i uznanym dziennikarzem, reporterem i publicystą, a także autorem bestsellerowego thrillera "Sejf".

Nasi studenci i wykładowcy, którzy po brzegi wypełnili Aulę, nie mogli czuć się zawiedzeni. Pierwsza część spotkania prowadzonego przez dr Małgorzatę Kolankowską upłynęła pod znakiem opowieści i anegdot ukazujących pracę dziennikarza od kuchni. Z właściwym sobie poczuciem homoru oraz z jakże rzadko dziś spotykanym dystansem do siebie i do całego środowiska dziennikarskiego, Tomasz Sekielski snuł opowieść o polityce, politykach, zmianach zachodzących w mediach i w społeczeństwie. Sala co chwilę wybuchała gromkim śmiechem, by po chwili w zadumie wysłuchać refleksyjnego komentarza. 

Równie ciekawie było, kiedy M. Kolankowska rozpoczęła zadawać Panu Tomkowi pytania dotyczące jego debiutu literackiego - thrillera politycznego "Sejf". "Tę historię miałem w głowie od kilku lat...", mówi autor. A wszystko zaczęło się od zaszytego w głuszy jeziorka, idealnego wręcz do ukrycia zwłok. Przyznacie, że z takiej inspiracji może narodzić się wyłącznie pasjonująca historia z dreszczykiem.

    

    

Na zakończenie spotkania, Tomasz Sekielski odpowiadał na pytania zgromadzonych, a także podpisywał swoją powieść. Kolejka czytelników wychodziła na korytarz. 

    

Wkrótce udostępnimy zapis video całego spotkania. A już teraz zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania krótkiej rozmowy z Tomaszem Sekielskim, podczas której m.in. wyjaśnia, dlaczego warto zdobyć wykształcenie filologiczne.


 

Tomasza Sekielskiego gościliśmy dzięki uprzejmości Domu Wydawniczego REBIS.  

HRBottom links ects ds
© 2017 Wyższa Szkoła Filologiczna
Ochrona danych osobowych