Festiwal Piosenki Anglojęzycznej
22.03.2013

22 marca 2013 r. odbył się finał Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej, organizowanego już po raz szósty przez Zespół Szkół nr 19 (LO nr XI) we Wrocławiu. Tegoroczną edycję Festiwalu swoim Patronatem objęła Wyższa Szkoła Filologiczna.

Festiwal Piosenki Anglojęzycznej od kilku lat daje pasjonatom muzyki i języka angielskiego szansę na prezentację własnego dorobku artystycznego i porównanie umiejętności z innymi młodymi artystami.

W dniu festiwalowego finału aula, w której swoje talenty prezentowali wykonawcy, zapełniła się do ostatniego miejsca. Finał uroczyście otworzył dyrektor szkoły, Pan Wiesław Filipiak. Młodzi wykonawcy rywalizowali w dwóch kategoriach – przedstawicieli gimnazjów i liceów. Zróżnicowany repertuar pozwolił publiczności cieszyć się autorskimi wykonaniami utworów takich gwiazd jak: Amy Winehouse, Enya, Rihanna, Beverley Craven, Johnny Cash i wielu innych.

Oprócz gorącej atmosfery i silnych emocji, towarzyszących zarówno wykonawcom, jak i publiczności, i jurorom, warto też podkreślić wysoki poziom umiejętności muzycznych i językowych młodych artystów. Nad sprawną organizacją czuwały Panie Iwona Jodłowska, Koordynator Festiwalu, oraz Monika Cieślak, nauczycielki języków obcych w ZS nr 19.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom zakwalifikowanym do finału, w szczególności artystom wyróżnionym i nagrodzonym przez jury i publiczność. Zwycięzcom życzymy wielu scenicznych sukcesów! Uczestnicy konkursu finałowego zgodnie twierdzili, że znajomość języków obcych to wielka szansa na spełnianie nawet najśmielszych marzeń – wierzymy, że nagroda ufundowana przez Wyższą Szkołę Filologiczną dla zwycięzców Festiwalu – bezpłatny pierwszy rok studiów w naszej uczelni – stanie się pierwszym krokiem do skutecznego ich spełniania.

Do zobaczenia za rok, na kolejnej edycji Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej!

 

Reportaż z Festiwalu

Krótki reportaż z przebiegu VI Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Liceum Ogólnokształcącym nr XI.
 

Dyrektor XI LO o Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej

Rozmowa z Panem Wiesławem Filipiakiem, Dyrektorem XI Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu, organizatora Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej.
 

Rozmowa z Anią Cielecką

O swoich wrażeniach z Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej opowiada Ania Cielecka, laureatka I miejsca w kategorii LICEUM, zdobywczyni głównej nagrody: darmowego 1. roku studiów na wybranym kierunku w Wyższej Szkole Filologicznej.
 

Rozmowa z Jędrzejem Knapczykiem

Jędrzej Knapczyk z Lotniczych Zakładów Naukowych to laureat III miejsca w kategorii LICEUM na VI Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej.
 

Rozmowa z Justyną Jakubiak

Swoimi wrażeniami z Festiwalu dzieli się Justyna Jakubiak, laureatka Nagrody Publiczności i II miejsca w kategorii LICEUM.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z festiwalowego finału.

HRBottom links ects ds
© 2017 Wyższa Szkoła Filologiczna
Ochrona danych osobowych