Wykład księdza prof. Michała Czajkowskiego
Wykład księdza prof. Michała Czajkowskiego
07.12.2013

 

W sobotę  grudnia 2013 r. ksiądz prof. dr hab. Michał Czajkowski przedstawił wykład gościnny pt. „Ku nowej hermeneutyce biblijnej w dialogu chrześcijańsko-żydowskim”. Wykład odbył się w ramach cyklu „Spotkania z Mistrzem”, na zaproszenie Komisji Nauk Filologicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu.

Ksiądz prof. Michał Czajkowski, biblista, wieloletni współpracownik „Tygodnika Powszechnego”, a w przeszłości też współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, przedstawił główne problemy związane z dialogiem chrześcijańsko-żydowskim i podkreślił, że nowoczesna hermeneutyka, która interpretuje Biblię w oparciu o rzetelne fakty historyczne i archeologiczne, temu dialogowi służy najbardziej.

Gość mówił także o swoim udziale w pracy nad nowym, ekumenicznym przekładem ksiąg Nowego Testamentu z języka greckiego pod nazwą „Ekumeniczny Przekład Przyjaciół”. Na zakończenie, gospodarz spotkania – prof. dr hab. Piotr P. Chruszczewski podziękował Gościowi za ciekawą prezentację a wszystkim zebranym za interesującą i ożywioną dyskusję.

Za relację dziękujemy Wiesławowi Szałajowi, doktorantowi WSF.

HRBottom links ects ds
© 2017 Wyższa Szkoła Filologiczna
Ochrona danych osobowych