Konsul Generalny Niemiec gościem WSF
Konsul Generalny Niemiec gościem WSF
23.01.2014

Do utrwalonej tradycji kontaktów WSF należą wizyty i wykłady gościnne przedstawicieli Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu. W dniu 23 stycznia 2014 r. mieliśmy zaszczyt gościć Konsula Generalnego, dr. Gottfrieda Zeitza.

Głównym celem tej wizyty było spotkanie z pracownikami naukowo-dydaktycznymi germanistyki. Ponieważ Konsul z wykształcenia jest filologiem (skończył germanistykę i filologię klasyczną), spotkanie to miało charakter kompetentnej roboczej dyskusji i wymiany doświadczeń na temat szans i możliwości języka niemieckiego we współczesnym świecie, w obliczu dominacji języka angielskiego.

Rektor WSF, prof. dr hab. Norbert Morciniec, powitał gościa i przedstawił historię uczelni, jej strukturę, kierunki kształcenia i kontakty zagraniczne ze szczególnym uwzględnieniem germanistyki. Pod koniec swojego wystąpienia Rektor wręczył Konsulowi publikacje germanistyczne WSF oraz pamiątkową statuetkę.

Meritum spotkania była interesująca dyskusjia dotycząca rangi i szans języka niemieckiego w dzisiejszym świecie oraz stosunków polsko-niemieckiech z perspektywy historycznej i aktualnej.

Spotkanie przebiegło w nadzwyczaj serdecznej i otwartej atmosferze. Z obu stron zadeklarowano gotowość do dalszej współpracy.

Galeria zdjęć ze spotkania

HRBottom links ects ds
© 2017 Wyższa Szkoła Filologiczna
Ochrona danych osobowych