Spotkanie z Konsulem USA
Spotkanie z Konsulem USA
27.03.2014

27 marca 2014 r. w WSF odbyło się seminarium na temat studiowania w Stanach Zjednoczonych – Study in the US. Charity Boyette, konsul w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie, podkreśliła wyjątkowość studiów w USA, objawiającą się możliwością podjęcia edukacji, która pozwoli każdej osobie zdobyć odpowiednie kwalifikacje i wymarzony zawód. Opowiedziała również o rodzajach uczelni w Stanach Zjednoczonych i ich specyfice.

Maria Brzostak, doradca edukacyjny w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie, skupiła się na studiach drugiego i trzeciego stopnia, przedstawiając bardziej formalne aspekty związane ze z kontynuowaniem studiów po drugiej stronie Oceanu. Nasi studenci dowiedzieli się w jaki sposób można dostać się na wybraną uczelnię, otrzymać wsparcie finansowe oraz rozpocząć asystenturę naukową i dydaktyczną. Poznali również wymogi rekrutacyjne stawiane przed kandydatami przez większość uczelni oraz zostali zachęceni do odwiedzania i korzystania ze zbiorów Amerykańskiego Centrum Informacji i Kultury „American Corner” we Wrocławiu.

Spotkanie zwieńczyło wystąpienie Joanny Wrzesińskiej, przedstawicielki ETS GLOBAL, która w zwięzły sposób opisała formę i zasady egzaminu TOEFL (Test of English as a Foreign Language). Kandydaci, których językiem ojczystym nie jest angielski, zobligowani są przez większość uczelni anglojęzycznych do zdania tego właśnie egzaminu, co potwierdziły wcześniejsze prezentacje pracowników Konsulatu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania.

HRBottom links ects ds
© 2017 Wyższa Szkoła Filologiczna
Ochrona danych osobowych