Konferencja podsumowująca projekt „Filolog dla środowiska”
Konferencja podsumowująca projekt „Filolog dla środowiska”
17.05.2016

„Filolog dla środowiska” to interdyscyplinarny międzynarodowy projekt, zrealizowany przez Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu w partnerstwie z Wydziałem Nauk Inżynieryjnych i Technicznych norweskiej uczelni Sogn og Fjordane University College.

W jakim celu przedstawiciele nauk ścisłych mieliby współpracować z filologami? To pytanie postawione zostało na początku współpracy przez reprezentanta Partnera, jako reakcja na propozycje działań projektowych. Na to pytanie znaleźliśmy wiele ciekawych i efektywnych odpowiedzi, a ich przykłady zaprezentowane zostały na konferencji podsumowującej realizację projektu, która odbyła się w naszej uczelni 17 maja br.

Wśród przybyłych gościliśmy kadrę i studentów WSF oraz specjalnie zaproszonych gości spoza uczelni. Spotkanie otworzył Rektor WSF, prof. dr hab. Norbert Morciniec. Nie mogąc uczestniczyć w konferencji osobiście, gratulacje inicjatywny i realizacji projektu przekazał listownie Pan Aleksander Marek Skorupa, były Wojewoda Dolnośląski, a obecnie Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Jako prelegenci wystąpili koordynatorzy projektu, reprezentanci partnera oraz przedstawiciele wszystkich grup zaangażowanych w realizację projektu – wykładowcy, studenci oraz specjaliści Działu e-learningu WSF.

Dzięki różnorodności prezentacji zobaczyliśmy projekt i jego ocenę z różnych perspektyw, dzieliliśmy się doświadczeniami i uwagami dot. podejmowanych w projekcie działań, wreszcie wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na kolejne pytanie – jak najlepiej wykorzystać wypracowane wspólnie rezultaty. Szczególną wartość miały wystąpienia studentów WSF, którzy w sposób bardzo ciekawy przestawiali rezultaty swoich prac projektowych zrealizowanych w ramach ekozajęć z modułu "Języki specjalistyczne – Człowiek i środowisko", uruchomionego w ramach projektu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom i uczestnikom za obecność i zaangażowanie podczas konferencji! Zachęcamy do zapoznania się z projektem "Filolog dla środowiska" i owocnego korzystania z wypracowanych projektowych efektów!

Galeria zdjęć.

 

 

 

HRBottom links ects ds
© 2017 Wyższa Szkoła Filologiczna
Ochrona danych osobowych