Biblioteka i Czytelnia
Biblioteka i Czytelnia

Biblioteka i czytelnia uniwersytecka

Biblioteka i Czytelnia WSF mieszczą się w budynku uczelni i dostępne są sześć dni w tygodniu dla wszystkich studentów, słuchaczy studiów podyplomowych oraz uczestników Programu Doktoranckiego WSF. W skład Biblioteki wchodzą: wypożyczalnia oraz czytelnia, w której znajdują się stanowiska komputerowe, dzięki którym użytkownicy mają stały dostęp do Internetu, internetowych systemów bibliotecznych, materiałów multimedialnych, platformy e-learningowej WSF oraz katalogu bibliotecznego. Student każdej filologii znajdzie tu materiały potrzebne w trakcie studiów. Systematycznie wzbogacany i aktualizowany księgozbiór obejmuje m.in. pozycje z zakresu językoznawstwa, kulturoznawstwa, literaturoznawstwa oraz słowniki, encyklopedie, podręczniki, czasopisma specjalistyczne, literaturę piękną i multimedia. Obecnie liczy ponad 16 tysięcy woluminów i ponad 3 tysiące pozycji multimedialnych. Regularnie sprowadzane są najnowsze czasopisma naukowe oraz branżowe przydatne do pisania prac dyplomowych, przygotowywania materiałów dydaktycznych czy pogłębiana wiedzy specjalistycznej w wielu dziedzinach.

Obsługa biblioteki WSF jest wspomagana przez wyspecjalizowany program komputerowy. Studenci mogą więc zdalnie przeglądać katalog biblioteczny, sprawdzać dostępność poszczególnych pozycji, zamawiać i rezerwować książki, zarządzać własnym kontem oraz wypożyczonymi egzemplarzami.

W wewnętrznej sieci uczelni znajdują się uzupełniane na bieżąco listy nowości, dzięki czemu studenci mają dostęp do pełnych informacji o stanie księgozbioru. Dodatkowo, WSF umożliwia swoim studentom bezpłatny dostęp do Wirtualnej Biblioteki Nauki, w związku z czym mogą oni korzystać z niemalże nieograniczonej liczby aktualnych czasopism specjalistycznych.

W 2012 roku Biblioteka WSF nawiązała współpracę z Library of Congress. Bierze udział w projekcie DMEP (Duplicate Materials Exchange Program), który umożliwia bezpłatną wymianę książek ze słynną Biblioteką Kongresu w Waszyngtonie.

Library of Congress to największa biblioteka świata, która posiada w swoich zbiorach takie dzieła, jak Biblia Gutenberga czy Old King Cole (najmniejsza książka na świecie). Biblioteka Narodowa Stanów Zjednoczonych gromadzi dokumenty w ponad 470 językach. Współpraca z taką instytucją jest dla nas ogromnym wyróżnieniem – dzięki niej publikacje naszej uczelni znane są na całym świecie!

W 2016 roku Biblioteka WSF uruchomiła współpracę z prowadzoną przez Bibliotekę Narodową Cyfrową Wypożyczalnią Publikacji Naukowych Academica. Dzięki temu studenci mogą korzystać w ramach wypożyczeń międzybibliotecznych z pełnotekstowych zdigitalizowanych zasobów czasopism oraz książek Biblioteki Narodowej niedostępnych na zasadach open access.

 

Godziny otwarcia Biblioteki i Czytelni

Katalog

Uczelnia i jej misja

 

 

HRBottom links ects ds
© 2017 Wyższa Szkoła Filologiczna
Ochrona danych osobowych