Abre los Ojos już po raz trzeci
Abre los Ojos już po raz trzeci
15.05.2010

W dniach 15-16 maja 2010 odbyła się już trzecia ogólnopolska konferencja hispanistów zorganizowana przez Wyższą Szkołę Filologiczną. Odbył się szereg ciekawych wykładów i warsztatów poświęconych hispanismo. Pojęcie to obejmujące różnorakie zagadnienia związane z historią, kulturą, literaturą i sztuką krajów hispanojęzycznych.
Z roku na rok konferencja ma coraz bogatszy program i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród hispanistów i iberystów z całej Polski.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 

 
 

Czego dziś potrzebują nauczyciele hiszpańskiego?

W rozmowie z dr Małgorzatą Kolankowską z Wyższej Szkoły Filologicznej, pan Tomasz Kubacki, lektor hiszpańskiego na Uniwersytecie Ekonomicznym, opowiada o potrzebach nauczycieli tego języka.
 

Docent Jiří Chalupa o swoich publikacjach

Jednym z gości tegorocznej konferencji był iberysta docent Jiří Chalupa z Uniwersytetu w Ołomuńcu w Czechach. Jego najnowsza książka poświęcona jest ruchowi karlistowskiemu w Hiszpanii. Rozmawia o niej z wykładowcą WSF, prof. dr. hab. Piotrem Sawickim.

Rozmowa po czesku i hiszpańsku
 

Pani Urszula Sokolnicka o spotkaniach z hispanistami

Po raz kolejny gościliśmy panią Urszulę Sokolnicką z SJO Uniwersytetu Ekonomicznego, koordynatorkę egzaminów DELE. Jak podkreśla pani Sokolnicka, nasza Uczelnia jako jedyna z wrocławskich instytucji edukacyjnych umożliwiła w tym roku spotkanie środowiska hispanistów na tak dużą skalę.

Goście z Hiszpanii: prof. Bernal i prof. Torres Kumbrian

Z dr Małgorzatą Kolankowską rozmawiają  naukowcy z Hiszpanii, którzy uświetnili tegoroczną konferencję swoją obecnością: profesor Gaspar Garrote Bernal (Universidad de Málaga) oraz profesor Rubén Darío Torres Kumbrian (Universidad Nacional de Educación a Distancia).

Rozmowa w języku hiszpańskim.

HRBottom links ects ds
© 2017 Wyższa Szkoła Filologiczna
Ochrona danych osobowych