John Seriot o poezji wojennej
John Seriot o poezji wojennej
13.10.2010

Na zaproszenie Działu Współpracy z Zagranicą w dniach 11 – 14 października 2010 gościł u nas John Seriot - wykładowca  Sogn og Fjordane University College w Sogndal w Norwegii. Jego wizyta możliwa była dzięki karcie Erasmusa, jaką posiada nasza uczelnia, a także dzięki współpracy ze wspomnianą norweską uczelnią. Przez te kilka dni nasz gość poprowadził szereg wykładów traktujących o brytyjskiej poezji wojennej. Nasi pierwszoroczni studenci z zainteresowaniem uczestniczyli też w prezentacji uniwersytetu w Songdal - jednej z naszych partnerskich uczelni, do której w ramach programu Erasmus nasi studenci mogą wyjechać na jeden semestr.

Pobyt Johna Seriota we Wrocławiu był bogaty w nowe doświadczenia dla wszystkich stron tych spotkań, tym bardziej, że była to jego pierwsza wizyta w Polsce. Przewodnikami naszego gościa po mieście były studentki WSF – byłe stypendystki Erasmusa.

Wierzymy, że spotkanie z Johnem Seriotem zachęci naszych studentów do realizacji jednego semestru studiów u naszego norweskiego partnera w jednym z najpiękniejszych regionów Skandynawii - Sogn i Fjordane. Jesteśmy pewni, że rezultatem tego wrocławskiego spotkania będzie jeszcze bardziej owocna współpraca między naszymi uczelniami.

 


 

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu: z Johnem Seriotem rozmawia Prof. Ewa Kębłowska-Ławniczak

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z wykładu

HRBottom links ects ds
© 2017 Wyższa Szkoła Filologiczna
Ochrona danych osobowych