Konferencja Konstrukty Alternatywne w Języku, Literaturze i Kulturze
Konferencja Konstrukty Alternatywne w Języku, Literaturze i Kulturze
20.09.2010

W dniach 17-18 września w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu odbyła się międzynarodowa konferencja Konstrukty Alternatywne w Języku, Literaturze i Kulturze. Goście z całego śwata prezentowali swoje prace dotyczące różnego postrzegania, interpretowania i rozumienia rzeczywistości. Szerokie spektrum tematów obejmowało tak zróżnicowane zagadnienia jak historia alternatywna czy wpływ terminologii stosowanej w Unii Europejskiej na poszczególne języki.

Wykłady plenarne wygłosili znakomici naukowcy: prof. Zdzisław Wąsik, rektor WSF, prof. Paul van der Hoven, prof. Erik Vogt, a także znany pisarz, dziennikarz i satyryk Marcin Wolski.

Wkrótce najciekawsze prace zostaną wydane w kolejnym tomie serii Philologica Wratislaviensia, opublikowanym przez własne wydawnictwo WSF.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konferencji


 
 

O naukach humanistycznych w dzisiejszych czasach

Profesor WSF Piotr Czajka rozmawia z profesorem Erikiem Vogtem, wykładowcą Uniwersytetu Wiedeńskiego i Trinity College w USA oraz profesorem Paulem van den Hovenem z Uniwersytetu w Utrechcie o miejscu nauk humanistycznych we współczesnym świecie i tematach ich referatów na konferencji Alternate Construals w WSF.
 

Christine Frank-Szarecka o konferencji Alternate Construals

Na konferencji Alternate Construals, która odbyła się w WSF w dniach 17-18 września 2010 r., gościliśmy panią Christine Frank-Szarecką, lektorkę angielskiego i tłumaczkę. W rozmowie z wykładowcą WSF drem Michałem Szawerną opowiada o swoich wrażeniach z konferencji.

Pisarz Marcin Wolski o konstruktach alternatywnych

Podczas konferencji Alternate Construals 2010 gościliśmy pisarza i satyryka Marcina Wolskiego, autora cenionych powieści fantastycznych. W rozmowie z naszym wykładowcą, Profesorem Markiem Oziewiczem, Marcin Wolski opowiada o alternatywnych scenariuszach dziejowych opisanych w jego książkach.

HRBottom links ects ds
© 2017 Wyższa Szkoła Filologiczna
Ochrona danych osobowych