Konferencja naukowa Languages in Contact
Konferencja naukowa Languages in Contact
22.05.2010

W dniach 22-23 maja 2010 r. odbyła się pierwsza międzynarodowa konferencja naukowa Languages in Contact, zorganizowana przez Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu we współpracy z Polską Akademią Nauk o/Wrocław oraz Uniwersytetem Wrocławskim. Dwa dni wypełnione były szeregiem ciekawych wykładów poświęconych tematowi różnorodnych języków, które w pewnym czasie w historii były ze sobą w kontakcie, w wyniku czego miały wpływ na swoją morfologię, leksykę i gramatykę. Konferencja była wyjątkową okazją do wymiany myśli współczesnych lingwistów oraz zapoznania się z dorobkiem naukowym wysokiej klasy specjalistów.
Dzięki bogatemu programowi naukowemu konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród językoznawców z Polski, USA, Holandii, Rumunii, Węgier i Hiszpanii. Owocem tego niezwykłego spotkania będzie kolejna pozycja wydana w serii Philologica Wratislaviensia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć


 
 

Wymarłe języki jako przedmiot badań naukowych

W rozmowie z profesorem Piotrem Chruszczewskim, antropolog kultury, etnograf i językoznawca-orientalista prof. dr hab. Alfred Majewicz z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu opowiada o badaniu wymarłych języków. Czy są one w ogóle możliwe? Dlaczego warto je prowadzić? Czy można wskrzesić wymarły język?
 

Puryści językowi - potrzebni czy niepotrzebni?

Profesor Piotr Chruszczewski rozmawia z wybitną anglistką, prof. dr hab. Elżbietą Mańczak-Wohlfeld z Uniwersytetu Jagiellońskiego o purystach językowych. Czy są potrzebni w dobie liberalizacji języka? Co na to Rada Języka Polskiego?

Badania terenowe profesora Jamesa Foxa

Profesor James Fox z Uniwersytetu Stanforda w USA opowiada o swoich projektach badawczych poświęconych językom wymarłym i zagrożonym wymarciem, które od wielu lat prowadzi na terenie Ameryki Środkowej.

Rozmowa w języku angielskim.

HRBottom links ects ds
© 2017 Wyższa Szkoła Filologiczna
Ochrona danych osobowych