Metamind czyli metaumysł - konferencja w Rydze
Metamind czyli metaumysł - konferencja w Rydze
06.10.2008
Wygłoszony przez profesora Zdzisława Wąsika, Rektora Wyższej Szkoły Filologicznej, referat w Rydze na temat "Słowo jako ślad człowieka" umiejscowiony został w problematyce drugiego międzynarodowego projektu naukowo-artystycznego zwanego METAMIND czyli METAUMYSŁ realizowanego w Łotewskiej Akademii Kultury.
Dwa lata temu METAMIND 2006 poświęcony był metamorfozom sensu, bezsensu, szaleństwa, błądzenia, lekkomyślności i słabości umysłu.

Problematyka bieżącego projektu METAMIND 2008: Metamorfozy świata, ślady, cienie, odbicia, echa i metafory. Sesji naukowej towarzyszyły wystawy artystyczne, występy teatralne i prezentacje filmów krótkometrażowych oraz koncerty muzyki klasycznej, naświetlając temat z różnych perspektyw.

Wśród gości znaleźli się lekarze medycyny, geolodzy, archeolodzy, biolodzy, literaturoznawcy, kulturoznawcy, filozofowie i lingwiści, z Łotwy, Polski i czołowych krajów europejskich. Zamierzeniem projektu jest dotarcie do teoretycznych, artystycznych i społecznych aspektów tak zwanej kultury zachodniej. co zakłada współpracę przedstawicieli nauki, sztuki i innych form twórczości człowieka.
 
HRBottom links ects ds
© 2017 Wyższa Szkoła Filologiczna
Ochrona danych osobowych