Germanistyka
Germanistyka

Rekrutacja zakończona. Interesuje Cię ta specjalność? Zapisz się na listę rezerwową.

 

Wrocław szczyci się długą tradycją kształcenia germanistów. Studiowanie filologii germańskiej w WSF to naprawdę dobra decyzja. Dzięki naszej wyjątkowej kadrze dydaktycznej szybko opanujesz materiał, a bliskość Niemiec sprawi, że będziesz mieć wiele okazji, by w praktyce sprawdzić swoje postępy w poznawaniu języka. Możliwość wyjazdów na spotkania w Haus Schlesien doskonale wpisuje się w kształcenie językowe. Dodatkową motywacją do podjęcia studiów na tej specjalności może być fakt otwarcia dla Polaków niemieckiego rynku pracy.

W naszej części Europy język niemiecki warto znać. Szereg przedstawicielstw firm niemieckich i austriackich ma siedzibę właśnie we Wrocławiu, więc dobrze wykształcony germanista z łatwością znajdzie tu pracę. Studentom germanistyki proponujemy ciekawe moduły specjalizacyjne, które jeszcze bardziej zwiększą ich szanse na wymagającym rynku pracy. Masz do wyboru specjalizację tłumaczeniową, język w biznesie i turystyce oraz nauczycielską. Dodatkowo możesz też odbyć kurs pilota wycieczek zagranicznych.

Germanistyka w WSF to dobry wybór, który zaprocentuje w przyszłości.

Do rozpoczęcia studiów na tym kierunku wymagana jest znajomość języka niemieckiego na poziomie średniozaawansowanym. Możliwe są studia stacjonarne lub niestacjonarne.

Pozostałe informacje dotyczące studiów na filologii germańskiej:

Studia licencjackie w WSF - informacje podstawowe

HRBottom links ects ds
© 2017 Wyższa Szkoła Filologiczna
Polityka prywatności