Italianistyka od podstaw
Italianistyka od podstaw

studia I stopnia, niestacjonarne

 

Rekrutacja zakończona. Interesuje Cię ta specjalność? Zapisz się na listę rezerwową.

 

WSF posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze filologii włoskiej. Te studia pozwolą Ci obcować ze wspaniałą kulturą, literaturą i językiem Włoch, a także przygotują do Cię do przyszłej pracy zawodowej.

Na italianistyce w WSF nauczysz się bardzo dobrze posługiwać językiem włoskim oraz używać go nie tylko w sytuacjach codziennych, lecz także w środowisku zawodowym. Poznasz również podstawy tłumaczeń polsko-włoskich, na bazie których być może kiedyś rozpoczniesz swoją działalność tłumaczeniową. Na przedmiotach kierunkowych będziesz poznawać historię i kulturę Włoch i ten piękny język, a potem włoską literaturę i sztukę.

Jako absolwent italianistyki w WSF będziesz wyjątkowym kandydatem na rynku pracy, bo wciąż niewiele osób dobrze zna włoski, a Ty będziesz mógł się pochwalić jego biegłą znajomością. Oprócz języka opanujesz szereg praktycznych umiejętności w ramach specjalizacji Język w środowisku biznesowym i IT. 

Nauka języka rozpoczyna się od podstaw i na pierwszym roku studiów jest bardzo intensywna tak aby większość zajęć na drugim roku mogła odbywać się po włosku. Dostępne są studia niestacjonarne.

zobacz specjalizacje na filologii włoskiej

dodatkowe informacje dotyczące studiów

HRBottom links ects ds
© 2017 Wyższa Szkoła Filologiczna
Ochrona danych osobowych