Italianistyka od podstaw
Italianistyka od podstaw

Filologia włoska - Italianistyka / studia licencjackie

 

Rekrutacja zakończona. Interesuje Cię ta specjalność? Zapisz się na listę rezerwową.

 

WSF posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze filologii włoskiej. Te studia pozwolą Ci obcować ze wspaniałą kulturą, literaturą i językiem Włoch, a także przygotują do Cię do przyszłej pracy zawodowej.

Na italianistyce w WSF nauczysz się bardzo dobrze posługiwać językiem włoskim oraz używać go nie tylko w sytuacjach codziennych, lecz także w środowisku zawodowym. Poznasz również podstawy tłumaczeń polsko-włoskich, na bazie których być może kiedyś rozpoczniesz swoją działalność tłumaczeniową. Na przedmiotach kierunkowych będziesz poznawać historię i kulturę Włoch i ten piękny język, a potem włoską literaturę i sztukę.

Jako absolwent italianistyki w WSF będziesz wyjątkowym kandydatem na rynku pracy, bo wciąż niewiele osób dobrze zna włoski, a Ty będziesz mógł się pochwalić jego biegłą znajomością. Oprócz języka opanujesz szereg praktycznych umiejętności w ramach specjalizacji Język w środowisku biznesowym i IT. 

Nauka języka rozpoczyna się od podstaw i na pierwszym roku studiów jest bardzo intensywna tak aby większość zajęć na drugim roku mogła odbywać się po włosku. Dostępne są studia niestacjonarne.

 

Pozostałe informacje dotyczące studiów na filologii włoskiej:

Studia licencjackie w WSF - informacje podstawowe

 

HRBottom links ects ds
© 2017 Wyższa Szkoła Filologiczna
Polityka prywatności